Evo jet

Specyfikacja

  • Baza kół: 1570 mm
  • Rozstaw kół: 600 mm
  • Wysokość siedziska: 55-75 mm (w zależności od pozycji)
  • Minimalny prześwit: 50 mm
  • Koła: 650C, na życzenie 700C, 20”(tylne)
  • Osprzęt: Shimano XT/105
  • Ciężar: 10 – 12 kg (kompletny rower gotowy do startu)
Chcesz kupić ten model?Skontaktuj się

Evo Jet to wyczynowy rower zaprojektowany specjalnie z myślą o profesjonalnych sportowcach startujących w Olimpiadzie London 2012.

Jest ekstremalnie szybki dzięki leżącej pozycji zawodnika i oryginalnym rozwiązaniom aerodynamicznym. Jednocześnie niskie położenie środka ciężkości pozwala pokonywać zakręty z większymi prędkościami.

Przy budowie konstrukcji wykorzystano wysokiej klasy kompozyty polimerowe zbrojone włóknem węglowym i kevlarem - na co dzień stosowane w przemyśle lotniczym.

Rama o konstrukcji dwubelkowej wykonana w technologii Monocoque charakteryzuje się wysoką sztywnością i wytrzymałością. Opracowana przez nas koncepcja budowy ramy zabezpiecza ją przed uszkodzeniami.

Lekki widelec o zwiększonej sztywności wykonany jest w mieszanej technologii Monocoque i Sandwich. Bardzo sztywne połączenie z ramą jest jednocześnie łatwe do demontażu w przypadku transportu. Dzięki obniżeniu profilu widelca lepsza jest widoczność do przodu. Powiększone łożyska zapewniają wymienność systemu korb, umożliwiają też założenie naszych nowych ultralekkich korb węglowych. Hamulec awaryjny z blokadą ułatwia bezproblemowe wsiadanie i wysiadanie.

Regulacje pozwalają na dopasowanie pochylenia oparcia, wysokości zagłówka, odległości do osi suportu, wysokości korb od ziemi, odległości podnóżków. Długość i szerokość korb dobierana jest indywidualnie. Rower jest niezwykle prosty do demontażu, w ciągu minuty możemy odłączyć widelec od ramy, aby szybko spakować go do transportu.

Standardowo montowany na kołach 650C, możliwe zastosowanie kół 700C, a także tylnych 20”. Ciężar gotowego roweru wyposażonego w lekkie wyścigowe koła i profesjonalny osprzęt rowerowy to ok.10 kg.